Continental terenowe zimowe

continental_conti4x4wintercontactCONTINENTAL CONTI 4×4 WINTER CONTACT przeznaczona do samochodów 4×4. Oponę charakteryzuje bardzo doba trakcja na drodze oraz skuteczne hamowanie. Opona posiada asymetryczny bieżnik. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości mieszanki gumowej, opona przez cały okres użytkowania zachowuje swoje właściwości. Bieżnik ściera się powoli, równomiernie i jest odporny na uszkodzenia. Wzmocniono również boki opony. Solidne barki odpowiadają za stabilną jazdę. Odpowiednie rozłożenie nacisków i optymalny układ rowków redukuje hałas. Dzięki szerokim rowkom poprzecznym i okrężnym zmniejsza się ryzyko powstania aquaplaningu.

continental_conticrosscontact

CONTINENTAL CONTICROSSCONTACT WINTER idealna do szybkich samochodów 4×4 o dużej mocy silnika. Dzięki zastosowaniu nowej mieszanki na bazie polimerów oraz klocków o dużej gęstości nacięć lamelkowych zapewnia dobrą trakcję i skuteczność hamowania. Odpowiedenie rozmieszczenie licznych rowków o ostrych krawędziach usprawnia odprowadzanie wody co zmniejsza ryzyko poślizgu.

 

continental_wintercontact_ts850Psuv

CONTINENTAL WINTERCONTACT TS850 SUV – opona zimowa przeznaczona dla samchodó typu SUV. Asymetryczny bieżnik składa się z dwóch części – część zewnętrzna dba o prawidłowe zachowanie się opon na zakrętach natomiast wewnętrzna odpoiwada za odprowadzanie wody. Opona ma większe bloki , dzięki czemu podczas jazdy na szutrze nie zgarnia kamieni. Konstrukcja korpusu jest przystosowana do masy cięższych samochodów SUV i skuteczniejszego przenoszenia większych sił pojawiającyhc się podczas hamowania, pokonywania zakrętów, czy przyspieszania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony terenowe zimowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.