Dębica osobowe zimowe

 

debica_frigo_2_newFRIGO 2 NEW 2016 – opona na sezon zimowy przeznaczona dla samochodów osobowych. Skierowana jest do kierowców, którzy cenią sobie bezpieczną i komfortową jazdę w warunkach zimowych. Duża liczba rowków obwodowych i poprzecznych pozwala na szybkie odprowadzanie wody i błota spod czoła opony. Duża liczba lameli zwiększa powierzchnię styku opony z drogą czym zapewnia wysoką przyczepność na każdym typie nawierzchni.

 

debica_frigo_HPFRIGO HP – opona zimowa stworzona z myślą o kierowcach ceniących dynamiczną jazdę w zimowych warunkach. Dzięki nowoczesnej konstrukcji jest odporna na aquaplaning (poślizg na cienkiej warstwie wody) a także na slushplaning ( ślizganie się na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym). Płaski kontur opony zapewnia równomierną pracę opony na całej szerokości bieżnika zapewniając uzyskiwanie długich przebiegów. Szerokie rowki obwodowe i poprzeczne skutecznie rozpraszają i odprowadzają wodę znajdującą się pod powierzchnią opony. Nowoczesna mieszanka gumowa na bazie krzemionki gwarantuje dobrą przyczepność i pewne prowadzenie w trudnych warunkach.

debica_frigo_hp2FRIGO HP 2 – opona zimowa dla samochodów osobowych. Frigo HP2 charakteryzuje się dobrą trakacją na ośnieżonych nawierzchniach , długimi przebiegami oraz przystępną ceną. Wzór bieżnika w kształcie litery „W” poprawia komfort jazdy w ciężkich warunkach. System wzajemnego blokowania lameli bieżnika 3D zapewnia większa stabilość jazdy.

 

 

debicafrigos30-2FRIGO S-30 – rzeźba bieżnika opony zapewnia dobre odprowadzanie wody, śniegu i błota pośniegowego. Z kolei liczne nacięcia klocków bieżnika zapewniają zwiększoną przyczepność na nawierzchni pokrytej śniegiem. Mieszanka gumowa na bazie krzemionki gwarantuje zachowanie elastyczności opony nawet w czasie niskich temperatur.

 

debicafrigodir 2FRIGO DIRECTIONAL – kierunkowy wzór bieżnika Frigo Directional, przeznaczonej do samochodów miejskich oraz kompaktowych, nadaje ogumieniu odporność na poślizg i sprawia, że opona zużywa się równomiernie. Rowki poprzeczne i obwodowe ułatwiają odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod czoła opony. Opona minimalizuje także ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

debicafrigo2FRIGO 2 – charakteryzuje się składem mieszanki gumowej, oferującym bardzo dobrą elastyczność nawet podczas niskich temperatur występujących w Polsce. Specjalna mieszanka gumowa, a także większa ilość lameli bieżnika wpływają na polepszenie przyczepności w trudnych warunkach zimowych. Oponę Dębica Frigo 2 charakteryzuje ponadto zwiększona ilość rowków obwodowych i poprzecznych, dzięki czemu woda i błoto pośniegowe są skutecznie odprowadzane spod opony. Rowki bieżnika
minimalizują również ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony osobowe zimowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.