Firestone osobowe letnie

 

firestone_firehawk_sz90uFirestone Firehawk ZS90u – to opona na sezon letni klasy high (wysokiej). Marka Firestone jest częścią koncernu Bridgestone, jednego ze światowych liderów w branży oponiarskiej. Bieżnik opony FirestoneFirehawk ZS90u gwarantuje dokładne sterowanie oraz przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Jego zaletą jest również długa żywotność. Ponadto oferuje wysoki komfort jazdy.

firestone_TZ300aFirestoneFirehawk TZ300a – opona letnia przeznaczona do samochodów osobowych. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Miękka ściana boczna oraz zmniejszona sztywność radialna opony zapewniają większy komfort i tłumienie drgań. Zoptymalizowana konstrukcja opony gwarantuje komfort jazdy i kontrolę nad pojazdem. Wzdłużne rowki w połączeniu z długimi poprzecznymi rowkami barku opony zapewniają skuteczne odprowadzanie wody oraz zrównoważony docisk. Łącznik barkowy klocków obniża poziom hałasu oraz zwiększa odporność na nierównomierne zużycie bieżników opon.

firestone_multihawkFirestone Multihawk – to opona na sezon letni klasy medium (średniej). Marka Firestone jest częścią koncernu Bridgestone, jednego ze światowych liderów w branży oponiarskiej. Bieżnik opony Firestone Multihawk gwarantuje dokładne sterowanie oraz przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Jego zaletą jest również długa żywotność. Ponadto oferuje wysoki komfort jazdy.
Opona Firestone Multihawk to ulepszona wersja bieżnika Firestone F590FS. Inżynierowie marki zastosowali w nowej oponie poprzednią konstrukcję karkasu. Poprawili jednak budowę bieżnika pod kątem rozkładu nacisków. Dzięki zastosowaniu komputerowej optymalizacji wzoru uzyskano dokładne rozproszenie na całym obszarze kontaktu bieżnika z podłożem. W efekcie uzyskano lepszy kontakt z podłożem, niższe opory toczenia oraz równomierne zużywanie się bieżnika. Opona Firestone Multihawk jest wyjątkowo oszczędnym rozwiązaniem do codziennej eksploatacji. Gwarantuje długie przebiegi oraz przyczynia się do mniejszego spalania paliwa. Spełnia wszelkie dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska, ponieważ gwarantuje niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Materiały, z jakich została wykonana zawierają mniejszą ilość toksycznych węglowodorów nasyconych. Poprawiona konstrukcja bieżnika gwarantuje wyważone osiągi nawet, przy dużych prędkościach. Dzięki lepszemu rozmieszczeniu nacięć uzyskano odpowiednią ilość ostrych krawędzi bieżnika. Opona Firestone Multihawk lepiej trzyma się drogi. Udało się również skrócić drogę hamowania. W porównaniu z poprzednią generacją odcinek skrócił się o pełną długość samochodu. Dla większej stabilności zastosowano sztywniejsze klocki bieżnika. W centralnej części znajduje się trójwymiarowy mostek, który łączy klocki na bokach. Konstrukcja umożliwia dokładniejsze sterowanie na suchej nawierzchni. Aby poprawić zachowanie opony na mokrej drodze, zwiększono o 6% niezabudowaną powierzchnię bieżnika. Duża przepustowość oraz ulepszony profil ścianek kanałów obwodowych w centralnej części opony, umożliwiają szybkie osuszanie bieżnika oraz redukują występowanie zjawiska aquaplaningu.
Opona Firestone Multihawk została stworzona z myślą o użytkownikach samochodów osobowych średniej klasy. Polecana jest do aut rodzinnych; sedanów, kombi, a także kompaktów. Produkowana jest w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu pasuje do większości popularnych modeli samochodów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony osobowe letnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.