Michelin osobowe zimowe

michelinalpina4MICHELIN ALPIN A4 – czwarta generacja opon Michelin Alpin dedykowana jest wielu typom samochodów- od małych kompaktów do mini vanów. Ta opona jest przystosowana do jazdy po trasach oblodzonych, pokrytych śniegiem, jak i po mokrych zimowych nawierzchniach. Jej uniwersalność przekłada się na wysokie noty, które zbiera w testach. Francuski producent poprawił w niej szystkie parametry znane z Alpin trzeciej generacji.Niewątpliwym atutem Alpin A4 jest jej trwałość. We wszystkich testach opon zimowych przeprowadzonych przez ADAC to własnie ona jest niekwestjonowaną liderką w kategorii zużycia bieżnika. Michelin obliczył, że ma ona służyć swoich właścicielom o sezon dłużej niż inne. Rzeźba bieżnika Alpin A4 nie ma kanałów wzdłużnych dzięki czemu zwiększona została szerokość strefy styku opony z naierzchnią ( Full Activ Tread – aktywny bieżnik w kształcie litery V ). Poprzez pozbycie się tzw. nieaktywnych stref poprawiono trakcję, hamowanie i stabilność prowadzenia opony. Udoskonalono również prowadzenie dzięki płynnemu przenoszeniu obciążeń między klockami bieżnika. Alpin A4 na całym obodzie posiada 71 kanałów( jej poprzedniczka w tym samym rozmiarze 59). Alpin A4 ma też nowatorski system lameli z tzw technologii Stabiligrip.Są one ułożone pod kątami od 0 do 30 stopni oraz 150 stopni.Dzięki temu w każdej sytuacji na prostej drodze czy na zakręcie, opona jest równie „aktywna”, a w związku z tym, łatwiej jest prowadzić pojazd i zachować nad nim kontrolę. Do stworzenia tej opony wykorzystano mieszankę gum, której podstawowe składniki to krzemionka i olej słonecznikowy.

michelin_alpin_5Michelin Alpin A5 -opona została wyposażona w kierunkowy wzór bieżnika z głębokimi rowkamii innowacyjnymi blokami. Gwarantują doskonałą przyczepność. Szybko i efektownie odprowadzają śnieg i wodę. Zapewnia kierowcom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

 

michelin_pilotalpin_pa4Michelin Pilot Alpin PA4 –opona przeznaczona jest dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy. W bieżniku została zastosowana technologia Full Active Tread, która poprawia trakcję, hamowanie i stabilność prowadzenia opon w najbardziej wymagających warunkach. Innowacyjna mieszanka gum poprawia przyczepność i siłę hamowania, także na nawierzchniach oblodzonych i zaśnieżonych. Umożliwia bezpieczną jazdę we wszystkich warunkach pogodowych. Rzeżba bieżnika zapewnia skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego na boki, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu i snowplaningu.

michelin_latitude_alpin_la2Michelin Latitude Alpin LA2 – opona gwarantuje dobre panowanie nad pojazdem we wszystkich warunkach drogowych zimą. Dzięki bieżnikowi z licznymi krawędziami i z większą ilością lameli zapewnia lepszą trakcję i hamowanie na śniegu i lodzie. Zastosowanie technologii StabiliGrip ogranicza odkształcanie się opony. Wykorzystanie Helio Compound 3G, czyli nowej mieszanki gumy z dodatkiem krzemionki i oleju słonecznikowego, zapewnia lepszą elastyczność w niskich temperaturach. W oponie zastosowano pakiet technologii Ridge N Flex dla większej przyczepności na zimowych drogach i większej precyzji prowadzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony osobowe zimowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.