Nexen osobowe letnie

nexen_nblue_ecoNEXEN NBLUE ECO – opona letnia, która dzięki zastosowaniu w mieszance gumowej dodatku krzemionki oraz komputerowo optymalizowanego wzornictwa pozwoliło obniżyć opory toczenia aż o 20% w stosunku do starszych modeli oraz konkurencji. Obniżone opory toczenia to również niższa emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki temu jest to produkt bardzo wydajny energetycznie i ekologiczny. Bieżnik posiada specjalny wzór o właściwościach pozwalających obniżyć hałas powstający podczas toczenia. Mniejszy hałas to wyższy komfort jazdy kierowcy oraz mniejszy negatywny wpływ na otoczenie. Pełną przyczepność na mokrej nawierzchni zapewniają cztery obwodowe rowki odprowadzające wodę oraz szereg krótszych kanalików usuwających wodę z nawierzchni na boki samochodu. Jazda podczas deszczu nawet z dużą prędkością pozostaje bezpieczna i pewna.

nexen_nblue_hdNEXEN NBLUE HD – letnia opona, która zajęła bardzo wysokie miejsce w testach dotyczących jazdy na mokrej nawierzchni, w tym odporności na poślizgi hydrodynamiczne, tak wzdłużne, jak i poprzeczne. Ważną cechą tej opony jest stabilna, wyważona jazda. Uzyskano to dzięki sztywnym blokom bieżnika umieszczonym w zewnętrznej i wewnętrznej strefie opony. Zastosowane technologie i ogólna ekologiczna tendencja w motoryzacji spowodowały, że udało się osiągnąć to, o co walczą bez wyjątku wszyscy producenci opon – niskie opory toczenia przekładające się na obniżenie spalania paliwa i emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Optymalizowany komputerowo, asymetryczny bieżnik zapewnia komfortową, cichą jazdę, podnoszącą ogólny poziom komfortu podróży.

nexen_n9000NEXEN N9000 – przeznaczona do aut średniej i wyższej klasy o dużej pojemności i mocy silnika. Pozwala na codzienną dawkę prawdziwych sportowych emocji. Opona oferuje bardzo dobrą kontrolę trakcji na każdym rodzaju nawierzchni, a w szczególności na mokrej drodze. Zapewnia odpowiednią przyczepność, krótką drogę hamowania oraz duży komfort jazdy.

 

nexen_nfera_su1NEXEN N FERA SU1 – najnowsza propozycja koreańskiego producenta na sezon letni, to opona odznaczająca się przede wszystkim doskonałymi właściwościami na mokrej drodze. Asymetryczny bieżnik opony został wyposażony w cztery obwodowe rowki dla skutecznego odprowadzania wody z przestrzeni między kołem a nawierzchnią. Wraz z licznymi poprzecznymi rowkami minimalizuje to ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego. Producenci zadbali również o pewne prowadzenie, wyposażając bieżnik w specjalny układ klocków, zapewniający stabilną jazdę przy dużych prędkościach, zarówno w linii prostej, jak i na łukach. Opony aktywnie reagują na sygnały przekazywane z kierownicy, pozwalając kierowcy na dynamiczną jazdę z zachowaniem pełnej kontroli. Dodatkowym atutem nowego Nexena jest niewątpliwie zastosowanie mieszanki gumowej zawierającej dodatki antystarzeniowe. Dzięki temu opony nie stracą przedwcześnie swoich właściwości i przy przestrzeganiu odpowiednich warunków eksploatacji będą się równomiernie zużywać w całym cyklu życia.

nexen_nfera_ru1Nexen N Fera RU1 – na letnia stworzona z myślą o samochodach typu SUV. Model jest odporny na zużycie, a jego bieżnik ściera się powoli i równomiernie. RU1 zapewnia odpowiedni poziom osiągów we wszytskich warunkach. Dzięki nowoczesnej mieszance gumowej, udało się ograniczyć opory toczenia oraz zredukować spalanie. Centralne żebro opony dba o stabilizację auta nawet podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony osobowe letnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.